ثبت طلاق از طریق بهترین وکیل خانواده اصفهان

ازدواج یک امر مقدس است، زیرا دو انسان با همدیگر یکی می‌شوند و در جهت تکامل به هم یاری می‌رسانند. اما آیا می‌دانید در جوامع امروزی بیش از نصف ازدواج‌ها در نهایت به طلاق ختم می‌شوند؟ بله این مسئله بسیار دردناک است. بررسی علل این اتفاق از نظر خودشناسی و جامعه شناسی در این مجال نمی‌گنجد و مسلماً علل مختلفی دست به دست هم می‌دهند تا زندگی دو نفر به بن بست رسیده و در نهایت به طلاق ختم شود؛ اما اگر هر کدام از زوجین در مورد مسائل حقوقی طلاق اطلاع کافی نداشته باشند، بیش از پیش آسیب خواهند دید؛ زیرا موضوع طلاق به قدر کافی سخت و دشوار هست و اگر بار حقوقی نیز در این زمینه اضافه شود، کمر انسان را خم می‌کند. بنابراین بهترین کار این است که قبل از گرفتن هر تصمیمی، با یک وکیل حاذق و آگاه مشورت کنید. اگر در شهر اصفهان سکونت دارید می‌توانید با کمک بهترین وکیل اصفهان که تجربیات ارزشمندی در این زمینه دارد، اقدام به انجام این کار نمایید.

همه چیز درباره طلاق
زمانی که زوجین تصمیم قطعی خود را برای جدایی می‌گیرند، باید تمامی جوانب امر را به خوبی بررسی نمایند تا خود و فرزندان (اگر فرزندی در آن زندگی وجود دارد) کمتر دچار آسیب شوند. در واقع طلاق مرحله بسیار مهمی از زندگی است که نمی‌توان بدون اطلاعات و آگاهی دل به دریا زد و باید با آمادگی کامل این مرحله از زندگی را آغاز نمود. یکی از مهم‌ترین اموری که بر عهده زن و مرد قرار دارد این است که با یک وکیل آگاه مشورت نموده و در زمینه تمامی مراحل قانونی طلاق، حق و حقوق زن و مرد، مهریه، نفقه، حضانت فرزندان و… آگاهی کامل پیدا کنند. خوشبختانه در تمامی شهرهای کشورمان، وکلای کار کشته و حرفه‌ای وجود دارند که می‌توانند در تمامی این مراحل در کنار موکلین خود باشند و این مسیر را برای آن ها سهل و آسان نمایند. به عنوان مثال در شهر اصفهان شاهد فعالیت بهترین وکیل اصفهان هستیم که با دانش و اطلاعات خویش و تجربه‌های ارزشمندی که در این زمینه دارد، به افرادی که قصد طلاق از همسر خویش را دارند یاری می‌رساند.

 

ثبت طلاق

ثبت طلاق در قانون ایران

به طور کلی قوانینی که در کشورمان ایران تبیین شده اند، برگرفته از شرع و فقه اسلامی هستند. همان‌گونه که می‌دانید دستور شرع، فقه و قانون مدنی ایران حق طلاق را در اختیار مرد قرار داده است. به این معنا که مرد می‌تواند در هر زمانی همسر خود را طلاق دهد؛ البته قبل از انجام این کار، باید تمامی حق و حقوق مالی او را پرداخت نماید. اما اگر زن قصد جدایی از شوهر خویش را داشته باشد، باید دلایلی قوی و محکمه پسند داشته به دادگاه ارائه دهد. شاید شما فکر کنید چنین قوانینی دور از عدالت و انصاف است. اما در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

حکم طلاق از سوی مرد
همان‌گونه که اشاره شد، مرد می‌تواند در هر شرایطی و بدون هیچ دلیل و مدرک خاصی، اقدام به طلاق همسر خویش نماید. شاید هر شخصی در نگاه اول، چنین قانونی را تبعیض میان زن و مرد بداند، اما قانون راه حل‌های فراوانی نیز در دسترس زن قرار داده است که با استناد بر آن‌ها، می تواند از همسر خویش درخواست طلاق نماید. ضمن این که اگر مرد قصد طلاق همسر خویش را داشته باشد، باید تمامی حق و حقوق مالی او از جمله مهریه، نفقه، اجرت المثل و… را بپردازد.

در واقع می‌توان گفت دادگاه در صورت عدم ارائه دلیل و مدرک از سوی مرد، شرایط سختی را پیش پای او می‌گذارد تا از پایمال شدن حق زن تا حدود زیادی جلوگیری به عمل آورد. با مشورت بهترین وکیل اصفهان می‌توانید اطلاعات دقیق‌تری در زمینه شرایط طلاق از سوی مرد به دست آورید.

زن در چه شرایطی می‌تواند از همسر خود طلاق بگیرد؟
بر مبنای شرایطی که در قانون مدنی ایران برای طلاق زن تعیین شده، یک زن برای انجام این امر باید دلایل کاملاً موجه و قانونی داشته باشد. در غیر این صورت مسیر سخت و دشواری در انتظار اوست و ممکن است پروسه طلاق او مدت زمان زیادی به طول بینجامد و حتی به نتیجه دلخواه نرسد. فراموش نکنید که درخواست اولیه‌ای که زن برای طلاق مطرح می‌کند، همواره به عنوان مدرک اصلی برای درخواست طلاق زن در نظر گرفته می‌شود. بنابراین سعی کنید درخواست اولیه را با کمک یک وکیل آگاه و با تجربه ارائه دهید.

از جمله مهم‌ترین دلایلی که یک زن می‌تواند درخواست طلاق از همسر خویش را به دادگاه ارائه دهد شامل موارد زیر است:
• اعتیاد مرد به مواد مخدر
• خیانت مرد و اثبات آن
• رها کردن و بلاتکلیف گذاشتن زن از سوی مرد
• عدم پرداخت نفقه
• عدم برقراری رابطه جنسی برای مدت زمان غیر متعارف
• ابتلای مرد به بیماری‌های صعب‌العلاج و یا مقاربتی
• محکومیت حبس بالای 5 سال و یا انجام هر نوع جرمی که به شأن زن آسیب وارد کند
• سوء رفتار و سوء معاشرت
• عدم تهیه مسکن و سرپناه برای زن
• بچه دار نشدن مرد
• ترک زندگی توسط مرد
• ازدواج مجدد مرد بدون اجازه همسر
• رابطه جنس نا متعارف
• و غیره

طلاق توافقی چیست؟
آسان‌ترین شیوه‌ای که برای طلاق وجود دارد، طلاق توافقی است. در چنین شرایطی زن و مرد قبل از مراجعه به دادگاه در زمینه طلاق با همدیگر توافق نموده و در زمینه‌هایی مانند حضانت فرزندان، مهریه، نفقه، جهیزیه و سایر مال و اموال به نتیجه می‌رسند و سپس دادخواست خود را به دادگاه ارائه می نمایند. طلاق توافقی مدت زمان کوتاه‌تری نسبت به سایر طلاق‌ها به طول انجامیده و این موضوع از اتلاف وقت و انرژی زوجین جلوگیری به عمل می‌آورد.

البته برای انجام چنین طلاقی باید زوجین گواهی عدم سازش که در واقع یکی از مهم‌ترین مدارک طلاق توافقی است را به قاضی دادگاه ارائه نمایند. در چنین شرایطی نیز می توان از مشورت بهترین وکیل اصفهان کمک گرفت و این پروسه را با موفقیت به سرانجام رساند.

نتیجه
در نهایت باید به این موضوع اشاره کنیم که طلاق یکی از سخت‌ترین مراحلی است که برخی از اشخاص در زندگی خویش آن را تجربه می‌کنند. راه های بسیار زیادی برای جلوگیری از بروز این امر وجود دارد که از جمله آن ها گذشت، بخشش، مراجعه به مشاور خانواده، گفتگوی متقابل، مشورت و … است. اما در برخی از شرایط ممکن است زندگی به بن بست رسیده و زوجین برای رهایی از این بن بست، چاره ای جز طلاق و جدایی پیش روی خود نداشته باشند.

باز هم تاکید می‌کنیم که هرگز در این زمینه بی‌گدار به آب نزدید و حتماً با مشورت افراد آگاه و متخصص، قدم در این مسیر بگذارید. رضوان سلیمانی یکی از بهترین وکیل های پایه یک دادگستری اصفهان توسط گروه وکلای جوان خود ، همواره در خدمت شماست تا برای انجام این پروسه یاری‌گر شما باشد.

پیام بگذارید